Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 17:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 19 września 2008, 23:05 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 19 maja 2007, 01:00
Posty: 105
młyn składał sie z dwuch zapór jedna istnieje po drugiej zostały jedynie sciany ,tam stał młyn i komora młynska.....chciałbym spytac czy zna ktos materiały na temat remontu takich spiętrzeń sze 5 metr podłoze glina ił , czy trzeba stawiac grodzie,,, iwiem ze zapora pierwsza przepuszczała bo była z kamieni potem niechlujnie zalana , ale nigdy nie podmywało tych konstrukcji . przepust bym zrobił mały na pierwszej zaporze która ma z 15 metrów a przez drugie koryto postawił bym turbinówke bez przepustów.. mijsce nalezy do mnie od dziada pradziada, pozwolenia nie ma proplemu... wszędzie są na tak....pytanie brzmi czy chałupniczo jestem w stanie wyremontowac kupujac dzwig i koparkeitp...a miejsce niejest jakies rewelacyjne miało 2 metry spiętrzenia i 5 m szescienych wody wiec firmy nie zatrudnie.na tej zaprze co stoi było by spietrzenie 50cm wiec nawet przepławki bym nie musiał stawiac..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 26 września 2008, 18:11 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2004, 01:00
Posty: 149
Lokalizacja: Kielce
Nie jest to takie proste jak Ci się wydaje, tak można było myśleć jakieś 10 lat temu. Ale z tego co podajesz, 2 m spadu i 5 m3 wody miałbyś przychody w granicach 100 tyś rocznie....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 30 września 2008, 11:40 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 19 maja 2007, 01:00
Posty: 105
w byłym operacie spadek rzeki na odległosci 100 m był 60 cm wiec przy optymistycznym załozeniu mogło byc 2,4metra, rzeke bym mógł przepuścic przez groble na której bym zrobił przepust, jest ze 20 metrów od młynówki rzeka popłyneła by starym korytem i łaczy sie dopiero po tych 100 metrach lub nawet wiekszym odcinku.Wiec sama praca na rzece nie wydaje się zbyt trudna..chciałbym gdzies zobaczyc ja wyglada taki remont moze jest ktos kto mógł by podzielic sie taka wiedzą jestem wzrokowcem najlepiej uczę sie patrza no i jestem historykiem więc niemam technicznego wyksztacenia choć pradziad budował wiekszosc młynów na tej rzece to i we mnie moze odezwac sie jaas smykałka.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL