Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 18:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 8 września 2008, 21:08 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 01:00
Posty: 83
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Mam pomysł na MEW, i nie mam zamiaru pytać czy warto. Na to już sobie odpowiedziałem. Zastanawiam się tylko jak zacząć papierową robotę, tak ażeby maksymalnie skrócić sobie drogę od biurka do biurka. Zastanawiam się też ile papierów dostanę za darmo a za co trzeba zapłacić na początku.
Wszelkie rady przyjmę i pozostanę wdzięczny.

_________________
Ciężko jest lekko żyć


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 9 września 2008, 19:47 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Na swojej drodze napotkasz opinie wojewody co do konieczności raportu oddziaływania na środowisko. Ja niedawno taką dostałem i uzyskałem dużo wiedzy nt. kompetencji urzędników obsługujących wojewodę tylko to było w innym województwie niż Twoje. Ja jestem z dolnośląskiego a Ty u swojego wojewody zdolnośląskiego możesz spotkać się z inną problematyką.
Mnie "mój" wojewoda zbulwersował do tego stopnia, że wybieram się na rozmowę z wojewódzkim konserwatorem przyrody aby wyjaśnił czym się kierował, że wyszło z tego ośmieszenie urzędu wojewody no ale to inna broszka, moja.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 9 września 2008, 20:36 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
narek napisał(a):
Na swojej drodze napotkasz opinie wojewody co do konieczności raportu oddziaływania na środowisko. Ja niedawno taką dostałem i uzyskałem dużo wiedzy nt. kompetencji urzędników obsługujących wojewodę tylko to było w innym województwie niż Twoje. Ja jestem z dolnośląskiego a Ty u swojego wojewody zdolnośląskiego możesz spotkać się z inną problematyką.
Mnie "mój" wojewoda zbulwersował do tego stopnia, że wybieram się na rozmowę z wojewódzkim konserwatorem przyrody aby wyjaśnił czym się kierował, że wyszło z tego ośmieszenie urzędu wojewody no ale to inna broszka, moja.


:D Cz. Zrób tak jak z zakładem energetycznym- nakaż im wydać taką decyzję jaka Tobie odpowiada. A jak :!: niech wiedzą z kim mają do czynienia, nie zapomnij zabrać na rozmowę świadectw szkolnych, patentowych i dyplomów,. Tak na wszelki wypadek gdyby nie uwierzył w to co mówisz. Ale mu gały wyjdą na wierzch jak to zobaczy. Zgodzi się na wszystko co mu nakażesz, na bank :!: :mrgreen:

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 9 września 2008, 22:13 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 01:00
Posty: 83
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Widzę, że mam komplet w temacie.
Ale nie o to mi chodzło panowie. Zwyczajnie wnoszę, że od uzyskania wcześniejszego pozwolenia wodno-prawnego w 1996r coś się zmieniło. Pamiętam dokładnie jakie przebiegi robiłem pomiędzy urzedami, a i tak zawsze czegoś brakowało, a czas oczekiwania jak w TP był bezpłatny. Teaz muszę pozberać papiery troszkę sprawniej bo jak już zacznę to podejrzewam, że bank nie będzie czekał na swoją kasę.

_________________
Ciężko jest lekko żyć


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 11 września 2008, 15:21 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 30 listopada 2004, 01:00
Posty: 12
Najpierw mi sie tak wydaje ustal kto jest właścicielem jazu, progu, czy co ty tam masz. Bez zgodwłaściciela nie dostaniesz pozwolenia na budowę.

Pozdarawiam i życze powodzenia. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 11 września 2008, 20:43 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 01:00
Posty: 83
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Kto jest wlascicielem jazu wiem od dawna,(RZGW Wroclaw). Wystosowalem juz pismo dotyczace checi zagospodarowania obiektu do celow energetycznych. Jak dotad nie uzyskalem odpowiedzi, maja czs, ja co raz mniej.Wiem takze, ze nie jestem jedynym chetnym na te lokalizacje.

_________________
Ciężko jest lekko żyć


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 12 września 2008, 20:33 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 01:00
Posty: 83
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Do tej pory nie miało to tla mne większego znaczenia. Ponieważ pozostało mi trochę pracy na starym obiekcie. Wystarczyło mi że zważywszy na złozony akces nie pominą mnie w razie rozpisania przetargu.

_________________
Ciężko jest lekko żyć


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL