Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 23:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 23 lipca 2008, 09:33 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
:D Czy któryś z Kol. mógłby oszacować koszty przyłącza elektrycznego,
moc 50-70 kW, długość w lini prostej-przez las 2 km, długość wzdłuż dosyć krętej drogi- 3 km. Oczywiście chodzi o przybliżone koszty. Dziekuję za pomoc .

Pozdrawiam Szam

Ps. Podane odległości są od lini SN.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 23 lipca 2008, 09:56 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
My za linie kablowa podziemna, dlugosc 1.7km, placilismy 170000zł, ale to bylo w 2000 roku, to tak orientacyjnie. Napowietrzna z pewnoscia jest tansza, ale jej ceny Ci nie podam, pozdrawiam

Jarek

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 28 lipca 2008, 19:23 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
:D Cz. Dostałem ofertę położenia kabla za 45 zł/m. Oferta dotyczy ceny kabla na 50 kW wraz z położeniem - wykop, ułożenie, zasypanie. Co na to doswiadczeni ? Nie znam się na energetyce, poza b. ogólną wiedzą "technicznego" człowieka. Pewnie jakiś transformator będzie potrzebny, zaciski, nie wiem co jeszcze i za ile. Czy mógłby któryś z Kol. zrobić krótką, szacunkową kalkulację np. na 1 km takiego przyłącza.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 28 lipca 2008, 21:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Hej, dojdzie na pewno jeszcze stacja transformatorowa (nasłupowa z pewnościa) ale jakie sa dzis jej koszty to nie mam pojecia, moge zajrzec do starej wyceny jesli chcesz, pozdrawiam

Jarek

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 29 lipca 2008, 00:34 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
Flooder napisał(a):
Hej, dojdzie na pewno jeszcze stacja transformatorowa (nasłupowa z pewnościa) ale jakie sa dzis jej koszty to nie mam pojecia, moge zajrzec do starej wyceny jesli chcesz, pozdrawiam

Jarek


:D Dz. bardzo za odpoeiedź. W stare ceny nie zaglądaj. Potrzebne szacunki na obecną chwilę.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 2 sierpnia 2008, 22:46 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 18 lipca 2004, 01:00
Posty: 71
Lokalizacja: DOM:Szprotawa, woj.lubuskie MEW: okolice Zgorzelca
Oprócz kosztów samych materiałów i robocizny za wyłożenie trasy kablowej mogą się pojawić ewentualne odszkodowania dla chcących coś zarobić na przejściu przez ich teren. Za friko na pewno nikt na to nie pozwoli - kiedy uszłyszą czeu ten kabel ma służyć zrobią się im takie znaczki w oczach $ $. :x
Postawienie transformatora nie zawsze jest konieczne przy takiej mocy.
Podstawą szacunków są warunki przyłaczenia wydane przez energetykę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 3 sierpnia 2008, 07:29 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Doradził bym coś Tobie Szamie ale mnie osłabiłeś wcześniejszymi dyskusjami. Gdy Automatyk wspomniał o warunkach przyłączenia to jednak coś napiszę. Przez 18 lat prowadziłem prywatkę elektryczną i wykonałem może dwie instalacje wnętrzowe i wielką ilość prac dla energetyki i takich, które odbierała energetyka, i znam ich sposoby. Wiem jakie są reguły podłączania m.in. MEW. Oni nie znali mojej przeszłości i gdy wystawili warunki przyłączenia dające koszt 11,5 tyś to szybko je zmienili na 3,5 tyś a gdy przyjdzie do roboty to dostaną propozycję nie do odrzucenia do zrobienia za darmo, na ich koszt. Teraz już nie praktykuję ale mam kontakty w środowisku wykonawców i w razie czego mam gdzie się konsultować
Jak to jest z trasą przez las to dokładnie jeszcze nie wiem ale prowadzę też takie postępowanie i już coś poznałem, np. to, że kabel przez las to wcale nie musi iść przy drogach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 19 sierpnia 2008, 13:04 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2004, 01:00
Posty: 29
Witam

Z doświadczenia proponuję Tobie abyś o kosztach wybudowania kabla, wykonania przyłacza itp. zapytał się firmy, która jest wskazywana przez lokalny Zakład Energetyczny. Koszt wykonania będzie taki sam jak przy udziale firm konkurencyjnych ale w końcowym punkcie uzyska się bonus w postaci bezproblemowego odbioru prac przez ZE. Proponuję również wybrać rozwiązanie z kablem podziemnym a nie linię napowiertzną szczególnie w środowisku leśnym. Koszty prawie takie same a masz spokój nie zależnie od pogody. Rok temu za ułożenie kabla 4x240 o dł. 450m zapłaciłem 25000 zł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 19 sierpnia 2008, 17:56 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
:D Cz, Dziekuję b. to cenna dla mnie informacja.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL